Devil of Highland
Česky English
VÍTEJTE NA NAŠICH STRÁNKÁCH...
Arie
Neffie
Gucci
19.11. 2009

Vyšetření očí

Ve čtvrtek 19.11. 2009 jsme nechali oběma holkám vyšetřit oči na dědičné oční vady - obě jsou těchto vad prosté, což znamená, že jejich kukadla jsou OK :).
Kelpie
 
Kelpie

7.11. 2009

Neff je chovná

Belle-Neffie
V sobotu 7.11.2009 jsme na MVP v Praze uchovnili našifenku Belle Neffi - má,stejně jako Ar, čistý bonitační kód. Fotky z výstavy jsou zde kalabici.rajce.idnes.cz/7.11._MVP_Praha_-_kelpie
17. - 18. 10.2009

"Zlatá překážka" - agi závody v Hradci Králové

Kelpie V sobotu brzy ráno jsem s Ar odjela na víkendové závody do Hradce Králové.Jelikož je to poněkud daleko, vyrazily jsem s Evou a choďandou Randi ještě za tmy - cestou, přes náš malebný kraj Vysočina, nám až do kraje Pardubického pěkně chumelilo.Při přejetí hranic krajů, jako když utne a všude bylo zeleno:) Do jezdeckého areálu v Malšovicích, kde se pořádaly závody, jsme dojely s časovou rezervou, díky které jsme v pohodě rozdělaly stan, zaregistrovaly se, vyvenčily pesany a občerstvily se v dokonale vybavené kantýně:)
Závodilo se na dvou parkurech, přičemž jednomu vládla paní rozhodčí Lukáčová a druhému její manžel pan Lukáč.Oba byli velmi milí a paní rozhodčí ještě ke všemu i vtipná, čímž si získala sympatie našeho zeleného stanu:) Běhání šlo závodníkům pěkně od nohy, a proto se po oba dva závodní dny mohlo končit v úžasných 15hodin evropského času, z čehož měla radost většina závodníků, nás nevyjímaje:). Kelpie Parkury byly velice pěkné, což pro nás ovšem neznamenalo, že je doběhneme ...v sobotu se nám podařil Disk jeden, ale v neděli jsme se zlepšily a byly už Disky dva:).Sobotní zkoušky LA1 jsme - i přes nejrychlejší čas - 30.67s, ale díky 4 shozeným laťkám - skončily na 8.místě ze 17startujících.V jumpingu jsme měly stejný problém - druhý nejlepší čas - 24.40s ( první měl 24.39s ), ale dvě shozené laťky nás posunuly na 16.místo z 57 týmů.V neděli Ar zazářila a doběhla zkoušku naprosto čistě a nejrychleji - 36.34s - čímž jsme vyhrály 1.místoooo :D. Celkově byli jihlavští závodníci velmi úspěšní - Jana s Cýrou stála na bedně 5x ( je trapná :D ),Eva s Randi 1x, Hedvika s Matesem 1x, Ilona s Debí 5x ( je taky trapná :D ) a Jolča s Apídem a Hadrošem 1x. Závěrem musíme konstatovat, že v Hradci bylo - navzdory hnusnému počasí - úplně nejkrásnějc!Závody byly skvěle zorganizované, ubytko luxusní, rozhodčí skvělí a kantýna naprosto vyhovující všem hladovým, nenasytným, mlsným i žíznivým závodníkům ... Domů jsme si odvezly nové předsevzetí - NAUČIT AR ZVEDAT NOHYYYYYYYYY :D
 
ostatní fotky z agi závodů v Hradci ZDE
10.10.2009

Nejistá sezona I. - agi závody v Třebíči

Sobotní den jsme se s Ar rozhodly strávit na závodech v nedaleké Třebíči ( později se ukázalo, že to byl skvělý nápad:) )
Jelikož nás jelo z jihlavského cvičáku vícero, bylo nad slunce jasné, že o zábavu a srandičky nebude nouze:) - a vskutku nebyla ...
Parkury nám stavěl Petr Rybář - Ar se moc líbily - snad proto jsme ve zkouškách LA1 skončily na 1.místě s časem 27.13s a v agility ( z 23 psů ) opět na 1.místě s časem 33.41s.V jumpingu ( abychom neporušily naši tradici ) jsme se samo vydiskaly:D
V Třebíči bylo fajn a my se moc těšíme na druhý díl " Nejisté sezony " , která, jak doufáme, bude mít pokračování co nejdříve:)
8.10.2009

World Dog Show - Bratislava

Ve čtvrtek jsme se s Ar a naší kamarádkou Evou přifařily do auta jedoucího z Havlíčkova Brodu, ve kterém jely holky Fuksovy s Čokí, směr Bratislava.
Jelikož jsme jedinou osobu mužského pohlaví ( co v autě cestovala ) vykoply ještě v Jihlavě, jelo se - ve složení 4 lidských a 2 psích holek - neskutečně pohodově.
V Bratislavě jsme byly co by dup a po menších parkovacích peripetiích jsme se odebraly na výstaviště, kde již byla uhnízděna Marcela se svojí smečkou a držela místa u kruhu.Postupně dorazili všichni kelpií vystavovatelé ( z Česka, Slovenska, Polska, Finska a Itálie ) a nebylo jich zrovna málo - celkem 22! Ar se vystavovala ve třídě Otevřené - panu rozhodčímu se líbila ve své skupině nejvíc, za což dostala ocenění Excelent 1, CAC a v následném fenkovském souboji o titul CACIB, si Ar odnesla domů res.CACIBa - byla jsem neskonale šťastná! Nejvíc ovšem zabodovala naše sestřička Breez ( Britney z Lhotecké linie ) - byla vyhlášena za nejkrásnější kelpii výstavy a domů si z WDS odvezla BOBíkaaa ... a my jí GRATULUJEMÉÉÉ
Kelpie Kelpie Kelpie Kelpie Kelpie
Ostatní fotky z WDS zde http://kalabici.rajce.idnes.cz/8.10._World_Dog_Show_-_Bratislava_-_kelpie/
30.8.2009

O Ludmilin pohár - jumping Mělník

V neděli jsem se s Ar zúčastnila agi závodů v Mělníku - běžel se 4x jumping.Spolu s námi si přijela zazávodit i Eva s Randi, Jana s Cyrdou a Marťa s Aki - všichni z KK Jihlava. Paní rozhodčí Jitka Novotná se vyžívala hlavně v tunelování, což potěšilo plno hafanů, kteří se na tratích ( zvláště na té poslední, kde se běžel tunel celkem 11x ) dosyta vyřádili:) Arie byla jako vždy celá nedočkavá a nadržená, proto nemohl první běh dopadnout jinak než DISK. Další dva běhy byla již při smyslech a s čistým skóre oba vyhrála.Poslední jump jsem zkazila já, neb jsem - v domění, že Ar do tunelu půjde automaticky i bez mého mávnutí ruky - vůbec neukázala, což pro nás znamenalo odmítnutí, neb se Ar po skočce stáhla na mě a na tunel se vyprdla:)Má chyba nás posunula na 6.místo.
Závody byly super, všude samí milí lidé a plno krásných a šikovných hafů - všem závody v Mělníku doporučujeme:D
fotky http://kalabici.rajce.idnes.cz/30.8.09_jumping_Melnik/
18.8. 2009

DKK a DLK

Obě čubanky jsme nechali vyšetřit na DKK a DLK. Arie byla vyšetřena 30.6. 2009 a Neffka 18.8. 2009 - obě holky mají kyčle i lokty v pořádku - viz.vyhodnocení

Vyšetření kyčlí Ar

Vyšetření loktů Ar


Vyšetření kyčlí Neffie

Vyšetření loktů Neffie


20.8. - dva dny po vyšetření DKK a DLK - jsme museli s Neff navštívit pana doktora znovu - Neff si pořezala nohu a to tak nešťastně, že to odnesly čtyři šlachy na levé zadní noze.Musí teď, spolu se svojí zaštychovanou nohou, trávit veškerý denní i noční čas zavřená v kleci, z které je vypouštěna jen na kratičké venčící procházky po zahradě - samozřejmě na vodítku.Neffka je ale tvrďák - od 3.dne se začala na nohu stavět a pomalu ani není vidět, že by kulhala.Dle pana doktora ale léčba potrvá minimálně 2-3měsíce - z tohoto důvodu jsme byli nuceni odhlásit Neff z World Dog Show 2009 konané v Bratislavě, na kterou se tedy podívá jen Ar. Doufáme, že se nám Neffka pěkně a bez následků zahojí a bude moci pokračovat v započaté výuce agility:)
Zranění Zranění Zranění
16.8. 2009

Outback Drovers Amazing Blinq

V sobotu 16.8. jsme vyrazili na návštěvu k Jitce a Vaškovi ( majitelé Breeze ) doZálezlic, kde jsme se setkali s Lindou, jejím přítelem a nádherným černým kelpiákem Blinqem, kteří dorazili z Holandska.Trochu jsme ( za pomoci Jitčiny dcery Martiny ) pokecali, něco málo nafotili, ale hlavně domluvili svatbu naší Neff a Blinqa - to vše při výborném pohoštění, které připravili Jitka s Vaškem:-) Neffík se - bohužel - setkání nezúčastnila, neb hárala a byla zrovna v tom nejlepším, což by pro Blinqa bylo asi dost velké lákadlo:)
Blinq Blinq Blinq Blinq Blinq Blinq Blinq

fotky z návštěvy zde
31.7. - 9.8.2009

Výcvikový tábor s Martinem Nehybou

31.7. - 9.8. jsme se s Ar - pod vedením zkušeného agiliťáka Martina Nehyby - zúčastnily LVT v Jihlavě. Pesanů bylo víc než dost a náš neúnavný trenér si dáchnul pouze v polední pauze.Výcvik pesanů, který vedl Martin, byl každodenně ( krom úterka, kdy jsme se museli šetřit na večerní bowling a opíječku:-) ) prokládán výcvikem páníčku, jehož se ujala "Baby Doha'' z našeho jihlavského týmu, která nás vůbec nešetřila:-)Naše parta samozřejmě nebyla skupinkou žádných ničemných srábků a pod heslem " V zdravém těle - zdravý duch" jsme poctivě vykonávali vše, co Doha poručila.:) Po týdnu trénování s Martinem a mariňáckou průpravou Jany jsem měla namožené komplet celé spodní končetiny, včetně jejich velkého zakončení pod mými zády. Tábor jsme si všichni užili, odnesli si spoustu zážitků a snad se i něco přiučili.Velký dík patří především Martinovi, který byl neskutečně trpělivý a Janě, která se denně starala o naší kondičku a vymýšlela pro nás různé dětské hry, aby nás cvičení víc bavilo:D. Samo, že už se těšíme na příští rok, až si to zase zopáknem. Fotky jsou tady http://kalabici.rajce.idnes.cz/31.7._-_9.8._09_Jihlava_-_Agility_tabor_s_Martinem_Nehybou/ Kelpie Kelpie
19.7.2009

Klubová výstava kelpií

V neděli jsme se s našima holkama, dvěma Martinama, Akirou, Affou a buldočkem Berrym zúčastnili Klubové výstavy při MVP v Mladé Boleslavi.
Na řadu šly kelpínky jako první, tak pak bylo dost času na pokec:).
Naše holky se panu rozhodčímu A.Polgárovi líbily, dostaly krásné posudky a Ar i dva tituly - odnesla si dalšího CACe a k němu i Klubového vítěze.
Neffka si vysloužila V2 - skončila za svou sestřičkou Britney, které pan rozhodčí udělil titul CAJC a v závěru i BOB.Takže Gratulujééééém:).
Na výstavě jsme se sešli v poměrně hojném počtu, tak jsme neodolali a pokusili se všechny zúčastněné zvěčnit.
Bohužel nám, ještě před focením, pláchnul mlaďonký Xapatánek a ze společné fotky Black Storm z Lodice se svojí sestrou Big Chocolate ( asi se domluvili :D ), ale naopak zas přišla Ace Speed Brown ( odchov ch.s. Mount McKinkey )a černý páleňák Zico ( Cruise Tom z Lhotecké linie )
NEFF - posudek :
čtrnáctiměsíční fena, středně velká, výborná konstituce, výborný tvar hlavy, rovný hřbet, správný i elegantní pohyb, výborná povaha V2

ARIE - posudek:
dvouletá fena, středně velká, výborná konstituce, správné končetiny, správný elegantní a veselý pohyb V1, CAC, Klubový vítěz
Fotky jsou tady http://kalabici.rajce.idnes.cz/19.7.09_Klubova_vystava_kelpii_v_Mlade_
4. - 5.7.2009

agility závody v Jihlavě

O víkendu se na našem domovském - jihlavském - cvičáku konaly agi závody.Ar to tentokrát moc šlo a v sobotu se dokonce, ve zkouškách LA1, umístila na 1.místě - zaběhla naprosto čistě a s nejlepším časem:).
Neděle už tak úspěšná nebyla, ale Ar stejně bodovala - je to moje super divoška!:D
Závody byly fajn, parkurky nám stavěl p.rozhodčí Rybář, který statečně odolával horku a dešti a jako správný chlap si na nic nestěžoval:)
Za video děkujeme panu Fírkovi, který nás točil už na závodech v Třešti!Děkujééééééééééééééééééééém

Foto závodních pesanů zde

http://kalabici.rajce.idnes.cz/4.7.09_agi_zavody_JIHLAVA_-_sobota/
http://kalabici.rajce.idnes.cz/5.7.09_agi_zavody_JIHLAVA_-_nedele/

27.6.2009

INTERCANIS BRNO

V sobotu jsme se s Ar a Neff zúčastnili MVP v Brně.Obě čubiny dopadly výborně!
NEFF - V1, CAJC, Nejlepší mladý plemene
ARIE - V1, CAC, CACIB, BOB
Ar i Neff si navíc odnesly krásné posudky od pana rozhodčího Krinkeho
Marcele děkuji za pomoc při vystavování Neff a Martině ( od kelpice Affíka ) patří velké díky za parádní fotečky:)


http://kalabici.rajce.idnes.cz/26.6.09_Intercanis_Brno_-_kelpie%2C_komondor_a_borderka/
13.- 14.6.2009

K.A.T. Cup Třešť

Každý rok pořádá Věrka Molcarová víkendové závody – K.A.T. Cup – jelikož je vždy záruka supr společnosti a parádního prostředí, vydaly jsme se s Ar na další agi závody.
Opět nás ráno vyzvedla Eva s choďandou Randi a jelo se.
Po příjezdu do Třeště nás čekalo stavění stanu – chvilinku jsme s Evou hledaly plánek a ihned po jeho nálezu začaly stavbu:)Zadařilo se a za pár minut naše obydlí stálo – semo tamo do něj sice foukl vítr, ale protože jsme byly ve střehu, ani jednou neulítl.

Zatímco jsme se s větrem přetahovaly o přístřeší, paní rozhodčí Podmolová stavěla parkur.
Ar byla jako obvykle děsně natěšená a já naopak děsně na nervy z toho, jak asi tu splašenou megeru na parkuru zvládnu.V naší velikosti – což je velikost ,,L“ ( moje XXL :) ) - jsme šly na řadu jako první, což mi samo na psychice moc nepřidalo.
Arie je ( i přes svou ztřeštěnost ) moc šikovná čubina a já ( i přes mou snaživost ) stále moc pomalá panička – mám totiž úplně antiaerodynamický tvar těla ( takže za to vlastně nemůžu :) ).

První běh – disk, další dva běhy jsme - kupodivu - doběhly, ovšem po nás potopa – Ar prostě neřeší to, jesik po jejím nájezdu na překážku něco spadne nebo ne.Kdyby lépe zvedala své údy, mohly jsme se i umístit, páč časově je na tom Ar opravdu dobře:).
V neděli, sic bylo velmi pěkné počasí a samo že i parkurky, to stálo za úplnej prd, neb jsem po sobotním závodění – v té chvíli ještě netuše, že jsem naprosto nesvědomitý člověk – navštívila spolu s manželem oslavu 50. narozenin mé tetičky.Příchod domů – kolem 03hod ráno – Odjezd do Třeště – 06.45hod – parááááda:)))

Všechny tři nedělní běhy jsme se ( i přes Arískovu velikou snahu ) diskly.Ar je ale bezva pes - vůbec se na mě nezlobila a parkury si zaběhla s velkou radostí.Závěrem tedy můžeme konstatovat, že jsme strávily dva dny mezi bezva lidma a jejich chlupáčema, přičemž jsme se pokochaly pohledem na výkony zkušenějších závodníků, vyřádily se na pakurech paní rozhodčí Podmolové a pokecaly s ostatními.:)


foto sobota http://kalabici.rajce.idnes.cz/13.6.09_K.A.T._Cup_Trest_-_sobota/


foto neděle http://kalabici.rajce.idnes.cz/14.6.09_K.A.T._Cup_Trest_-_nedele/

29.5.2009

MARCELA A SMEČKA

V pátek do naší barabizny dorazila Marcela s Alicí, Jumperem, Emilem, Fastíkem a výstavní morčicí Opuncií:) Pesani se okamžitě běželi seznámit s naším beránkem, který z jejich návštěvy zrovna dvakrát velkou radost neměl.Jumpíka trochu naštvalo,že beran neopětuje jeho vřelé vítání a jal se ho za to ztrestat – Emil, Ar i Neffa se samo okamžitě přidali ( Fast, vědom si své pidi síly, zůstal raději trochu vzadějc ).Když už nebylo pomalu vidět, co je kelpie a co beran, rozehnaly jsme s Marc čoklise a beránka odvlekly do jeho ohrádky, kde byl před běsnící smečkou v bezpečí.

V sobotu ráno vzala Marc svou vykoupanou a vyfénovanou Ooopuncii ( jak jí něžně říká – její jméno jí šeptá do ucha a přitom jí vtiskává jednoho hubana vedle druhýho do jejího vymydlenýho kožichu :) ) na výstavu do Havl Brodu.Po jejím návratu a následném obědě jsme sbalily psiska a jelo se venčit.Bylo moooc ,,krásně“, tak jsme asi po hodinovém venčení dorazily domů úplně durch promočený.Navečer se mraky protrhaly,tak byloí možno udělat dětem ohýnek a opéct párečky.Čubanky si to užívaly víc než děti ( řídily se příslovím – trpělivost zbytky přináší ) a žebraly a žebraly a žebraly...

V neděli jsme se s Marc nenechaly odradit zataženým nebem a hrdě vyrazily zopakovat sobotní vychajdu – tentokrát i s Marťou s Aki a Carlem s Čokí.Bylo hnusně,takže fotky stojí za velikananánský H...O.Kelpiím se venčení líbilo, takže bylo vlastně vše OK.
Navečer se Marcela s Ali sbalily, naložily do auta svoje kelpií chalany a něžnou Ooopuncii ( kterou Ali s Míšou stačily ještě před odjezdem vypustit v ložnici z klece:)) ) a odjely domů.
Marc s Ali děkujeme za supr víkend a těšíme se na brzké opáčko!:)
Kelpie
17.5.2009

CALIBRA TŘEBÍČ

Vsobotu ráno nás ( mě a Ar ) naložila Eva se svojí choďandou Randi a společně jsme vyrazily na Arininy druhé ( Rendininy asik milionté ) agi závody.
V Třebíči bylo krásně slunečno, tak jsem si tam zas pěkně do ruda opekla svůj albi ksicht:)

Ar byla na závodění děsně natěšená a já při pohledu na ní děsně vynervená ( běh podle toho vypadal – Ar opět vyrazila svým tempem a já se za ní valila jak terminátor :) )
První běh – agility – disk
Druhý běh – zkoušky LA1 – 3.místo ( ze 14.psů ) - nechápu, jak jsme to dokázaly:)
Třetí běh – jumping – světe div se – disk
Techniku mého běhu raději nebudu rozebírat, neb když mě viděli na parkurku kolegové z našeho rodného cvičiště, nebyli si jisti, zda jsem normální.
Ar si odvezla z Třebíče medaili, takže tento den hodnotíme jako úspěšný!:)


kelpie
2.5.2009

Coursingový trénink s Českým psem

kelpie V sobotu 9.5. jsme se rozjeli do Brna na coursingový trénink.Nalozili jsme 3/4 naší smečky - favoritku Adu, která je vášnivý lovec a tudíž má předpoklady pro coursing a Ar s Neff, které jely jako divačky.Mařínek zůstal doma, aby ohlídal domeček s tetou a dětma:).
Cestou na dostihovou dráhu jsme vyzvedli střapcobijce Berryho a kelpici Affu, kteří si do auta dotáhli i svou paničku Martinu ( tahaj jí sebou fakt všude - se jim divím ).Nuže, když už jí přivlekli, aspoň navigovala kudy kam, páč to v Brně dost dobře zná:).
Po zaplacení startovného pro Adu ( nakonec byla dohlášena a zaplacena i Ar ) jsme trošátko pokecali - malinko rušeni nadrženým štěkotem buldočka Berryho, který měl pocit, že už by se mělo začít s tím mordováním střapce.Berrouš je zkušený závodník - v druhém běhu dokonce předhonil kokra a příště prý vyzve na souboj whippeta:)).
kelpie Ada - naše coursingová naděje :) - byla dosti unuděná.Ivan jí ale ukecal a i ona vyrazila celkem chtivě na lov cárů z igelitu.První běh zvládla překvapivě dobře ( na to, že to bylo poprvýýýýý ), druhý ale vzdala zhruba v polovině.Kdyby byl místo střapce na konci silonu uvázáný náš čiči, jistě by jí k běhu nikdo ukecávat nemusel:).
Ar pochopila co se po ní chce celkem rychle, ale je závislačka a bez paničky nedá ani ránu, takže běžela kus za střapcem, pak se zastavila, otočila na mě a pohledem vybízela k mému vyběhnutí na coursingovou dráhu.Jsem prd lovec, ale snažila jsem se - běžela jsem tedy s Ar skoro bok po boku, lovila společně s ní střapeček a snažila se uchopit ho do zubů dřív než ona.Vyhrála Ar:).
Neffík nás celou dobu pozorovala a povzbuzovala hlasitým štěkotem.
Po doběhání a zabití střapců se šla venčit psiska.Batmanovic Martina udělala spoustu fotek čubanek a Áffy, načež celé trio skočilo do smrduté zabordelené vody a mohlo se jet.
Čubanky po své koupeli zamořily auto smrádkem, ale jináč byl od nich pokoj - celou cestu spokojeně prochrápaly.
V Brně jsme si užili supr den se supr lidma!
Martině od killera střapců Berryho a obranářky Aff moc DĚKUJEME za pozvání, milou společnost a krásné fotky našich tří Grácií!!!
kelpie
2.5. 2009

Jumping Jihlava

V sobotu 2.5. jsem vyrazila s Ar na její první agi závody, které se konaly na našem jihlavském cvičáku v Heleníně.
kelpie
V sobotu 2.5. jsem vyrazila s Ar na její první agi závody, které se konaly na našem jihlavském cvičáku v Heleníně. Vzhledem k tomu, že je Ar ,,gepardice“ a já rychlostně na úrovni zhruba tak pásovce, byly jsme dosti nesourodá dvojka.Ar je ovšem přeinteligentní čubanka a díky jejím schopnostem jsme doběhly alespoň jeden běh – skončily jsme na 13.místě v konkurenci asi 50-ti psů.Ostatní dva běhy jsem nás úspěšně vydiskala:))).
kelpie
I přes to, že jsme se moc nevytáhly, získala Ar obdiv dosti lidí a dokonce jí pochválila i paní rozhodčí – samo, že kvůli její rychlosti.Mě za rychlost nechválil nikdo – nechápu to:). Další závody nás čekají 17.5. na Calibře v Třebíči.
kelpie kelpie kelpie kelpie
25.4. 2009

MVP České Budějovice

V pátek 24.4. k nám dorazila Radka a Céca, s nimiž jsem v sobotu já s čubankama vyrazila na MVP do Českých Budějovic.Cestu jsme víceméně prokecaly, tak že nám utekla rychle:).V Budějovicích nastalo malé bloudění, neb směrovku na výstaviště jsme potkaly jen jednu a ta k naší navigaci rozhodně nestačila!Nakonec ale vše dobře dopadlo a my přijely do areálu výstaviště, kde Radka prozíravě zaparkovala za stánkem s koblížky, pár metrů od výstavního kruhu a vlastně i od všech stánků.

Vyvalily jsme se i s pesanama z auta a šly omrknout kruh.Posuzování začínalo až v 11hod, tak nám zbyly ještě dvě hodinky času.Při bloumání po výstavišti jsme potkaly Marcelu, tak se šlo na kafčo a pokec:) - rázem bylo 11 a kelpínky šly na to.
Jako první naběhli mladí pesani – Action Lord Mount Mc'Kinkey, Bwaókiya Nagi ( Benjamín ) z Lhotecké linie a Black Jack z Lhotecké linie.Lordík byl vyhlášen nejhezčím kelpiákem a tudíž CAJCákem, po něm Benja jako V2 a Black Jack V3.
Druhé na řadě byly mladé fenky – naše Néffa ( kterou mi odvystavovala Marcela, za což jí velmi DĚKUJI ), Britney z Lhotecké linie a Big Chocolate z Lodice.
Neff – V3, krásná sestřička Britney V2 a Big Chocolate CAJC.
Jako třetí se v mezitřídě ukázala Alla z Portyčské zahrady a odnesla si V1.
Po ní v třídě otevřené naběhla naše Arie spolu s Cynthií Xapatán.Arie si z kruhu nesla CACe a CACIBa a Cynthie r.CACe a r.CACIBa.
Na konec se Ar utkala o BOBka s Lordíkem – jelikož je to pes krásný a šikovný, vyhrál BOBa on.GRATULUJÉÉÉM :):):)

Po výstavě, troše focení a očumování stánečků jsme se rozloučily s Marcelou a vydaly se s Radkou zpět do Jihlavy.Po výjezdu z Budějek jsem si náhodně vzpoměla, že na výstavišti zůstaly nevyzvednuté ceny za našeho CACe a CACIBa, tak jsme se, za velikého nadšení řidičky Radky, vracely zpět na výstaviště.Jelikož byl pěkný pařák, měli radost i psi.
Zpáteční cesta byla v poho, třikrát jsme vyvenčily naše psiska, kterým bylo úplně šumafuk jak uspěla na výstavě a zvesela se honila po rozlehlých loukách:) - šťastní to psi.
Večer jsme s Radkou zapily posudky a šly chrnět.Druhý den po ,,o“ nás Radka s Cecánkem opustili a odfrčeli zpátky do Zlína, kde na ně čekal Cécův brácha – Bíp.
Radce a Cécovi DĚKUJEME za příjemnou společnost a dovoz i odvoz do a z Budějovic.Marcele ještě jednou DÍK za pomoc s Nefficí.

Posudek BELLE NEFFIE
Rozhodčí p.Dolejšová, hospitace p.Broukal

Posudek ARIE
Rozhodčí p.Dolejšová, hospitace p.Broukal

MVP České Budějovice
http://kalabici.rajce.idnes.cz/25.4.09_MVP_Ceske_Budejovice/
venčení s Radkou a Cecilem http://kalabici.rajce.idnes.cz/26.3.09_Cecil_a_holky_u_vody/
Neff a Cecil http://kalabici.rajce.idnes.cz/26.3.09_sourozenecka_potycka_aneb_Ceca_a_Neff_si_predvadeji_chrup/
11.4.2009

Podkost

Jelikož má Ar ráda sudokopytníky a vlastně kopytníky celkově, rozhodli jsme se, že zajedeme do Podkosti, kde se pravidelně na jaře a na podzim pořádá školení, dělají se vlohy ovčáckých psů a skládají různé zkoušky týkající se pasení.
Letošní jaro je extrémně teplé, tak se cestou z Vysočiny bylo opravdu na co dívat - čím více jsme se vzdalovali od domova, tím bylo na stromech květů víc a víc a travnatý porost vyšší a vyšší.Jediné, na co se nedívalo hezky, byla spousta sražených či přejetých zvířat u silnice - počínaje ptáky a konče třeba liškou :(
Cesta, až na malé bloudění těsně před cílem, probíhala v pohodě.Čubiny v ,, nákladním " prostoru byly sice dost nedočkavé, ale vcelku zvládly cestu poměrně v klidu. Na místo jsme dorazili se skoro hodinovou rezervou, tak jsem výjmečně nenervila:).
Musím říct, že v Podkosti je NÁDHERNĚ!Všude pohoda, klid - prostě balzám na nervy.

Vyšplhali jsme s čubanama na pastvinu s košárem, našli si nejsympatičtější zatlučený kůl ( stanoviště našich holek ) a prošli veterinární prohlídkou.
Před 10hod se do košáru dostavily učební pomůcky ( ovenky ) a mohlo se začít s posuzováním vloh.První šla na řadu Ar - ovečky měla krásně odpočaté a tudíž i čilé, což se jí velmi líbilo.Na vodítku tahala jak zběsilá - zájem by tu tedy byl :).Po povelu pana Koška ( rozhodčí v pasení ) jsem Ar i s vodítkem vypustila a ona si chvíli mohla obíhat ovečky dle svého.

Po nás šlo na řadu dalších asi 10 psů, načež dostaly ovečky 10-ti minutovou pauzu na vydýchání a tak to pokračovalo, dokud se nevystřídali všichni.
Po troše té nezbytné administrativy došlo k vyhlašování výsledků zkoušek vloh, čili ZVOP.Naše Ar bezchybně splnila a my se jen tetelili blahem, jakou že to máme šikovnou kelpici :).Nesmíme zapomenout ani na bráchu Cecila - Black Jacka a Benjamína, kteří zvládli zkoušku též na 1*. Neffík si vlohy dá na podzim, neb je přece jenom divočejší než Ar a do té doby by se snad mohla trošátko zklidnit.

Když skončilo vyhlašování, byla dána přestávka na oběd. My jsme se, pod vedením a velením Radky, vydali do asi 10km vzdáleného kempu na výbornu svíčkovou a super dršťkovku. Najedení a napití jsme v přilehlém rybníku vykupčili psy a jeli zpět na louku, kde se začalo se školením. Hned na začátku jsme byli všichni poučeni, že na nás vcelku psi dlabou a dělají si s námi co chtějí ( dávám za pravdu ) :).
Názorně nám bylo předvedeno, jak psa odnaučovat zbrklosti a hlavně jak fixovat jeho pozornost na nás, která šla jaksi do pozadí díky silnějšímu instinktu pást.
Doufám, že nás neopustí nadšení, které jsme si z Podkosti odvezli a budeme se této úžasné psí práci zkoušet věnovat dál - je skvělé vidět vycvičenou borderku, jak spolupracuje se svým pánem.

Na závěr musím poděkovat Radce, která nám zapůjčila svá dvě vodítka ( já dement ty naše totiž nechala doma ), bez kterých by naše čubiny neměly žádné odložení a také za to, že nás dovedla za výborným jídlem.Dále pak panu Tancerovi, za pořádání této akce a hlavně panu Koškovi, který měl s námi velkou trpělivost a odpovídal na mé přiblblé otázky.Joooo a taky hodným a úžasně klidným ovečkám:).
Takže všem DĚKUJEME
Na zpáteční cestě jsme se zastavili u Marcely, která nám předvedla svou novou chloubu - krásný kelpií mimčo z Dánska.Fastík je slaďoušek přenádhernej a doufám, že to bude jednou ženich našich čubanek:)
PODKOST
http://kalabici.rajce.idnes.cz/11.4.09_Podkost/
FAST
http://kalabici.rajce.idnes.cz/Skovfarmen_s_Black_Fast_Boy_11.4.09/

21.3.02009

Výlet za Marcelou a Janou

Dnes jsme se rozjeli navštívit paničku tatínka našich holek – Marcelu, která bydlí kousek za Městcem Králové a následně udělat pár fotek vrhu „C“ u Jany v Pískové Lhotě.
Jela s námi tentokrát i Míša ( naše dcera – 10let ) - Marc má totiž stejně starou holčinu – Alici.Dvojčata nám hlídala tetička Dana – tímto jí děkuji:). Bylo nádherně slunečno a cesta utíkala – Ivan řídil, Míša si hrála s elfíkama a já se kochala krásami naší země české a při tom kochu jsem asik zahlídla v Žehuňském rybníku potápku roháče:).A jesik to nebyla potápka, tak to byla lyska a jesik to nebyla lyska,tak to možná byla kachna, ale bylo to prostě hezký a na tuty to byl pták:).
Po průjezdu Městcem Králové jsme se po pár kilometrech konečně dostali do obce Nový, kde přebývá Marcela – všem doporučuju návštěvu u ní! - (kontakt na Marc v případě zájmu pošlu mailem:)) - Je děsně pohostinná, výborně vaří, dělá spousty kafí a jednohubek a ještě vás nakonec seznámí s veškerým zvířectvem.Když se budete slušně chovat, ukáže vám i hafo ( ale jako fakt HAFO ) myšek v místním zverimexu.Mimo jiné tam mají i plešatý potkany:).Doma má Marc rybičky, vodního šneka, morčata, křečky, kozy a samo, že i pesany.
Při prohlídce koz a jejich miminek nám nějak proklouzla Neff s Ar přímo k nim – Ar se odvolala, ale Neffice neposlušná vostudnice začala ty nádherný mimča s jejich mamkama nahánět semo tamo a vůbec jí nezajímalo, že jí nemůžu doběhnout:)Kozy i Marc to braly sportovně a nikdo nepřišel k úhoně. - Jako fakt RÁJ – jak pro psy, kteří měli neomezený pohyb po velkém dvoře, tak pro nás, neb jsme měli neomezený přísun potravy i tekutin:)Jumpík s Emčou nechali naše čubany všecko prozkoumat - jsou to opravdoví gentledogové!
Po výborném obědě jsme holky ( ty lidské ) uklidili do pokojíka, ty psí do auta a rozjeli se spolu s Marcelou na obhlídku štěňátek k Janě.Do Pískové Lhoty je to od Marc cca 20km, takže vlastně hnedle za humnama.
Ve Lhotě nás nejdříve přivítaly tři bosice a kelpií mamka Braya a hned na to se vyřítilo i pět kelpiích tajfunků, které Jana odkudsi vypustila:)Kluci jsou krásní, ostatně jako všechna štěňátka.

Pavel (manžel Jany) měl úlohu nahaněče a přinašeče štěňátek ( šlo mu to skoro jako borderce a ohařovi v jednom ), která jsme potřebovali mít tak nějak pokupě, aby se mohla zvěčnit.Po chvilce nahánění mu došlo, že bude lepčí udělat barikády, neb malí šmejdilové lezli do všech možných koutů a škvír – i tuto roli zvládl velice dobře!
Štěnda jsme vyfotili, ohodnotili a pomuchlali a odjeli zpět k Marcele vyzvednout Míšu, který se vůbec nechtělo domů.
Marc ještě na rozloučenou otevřela láhev vína – té já nikdy neodolám:), uvařila kafčo a občerstvila nás výtečnými jednohubkami.
Z výletu jsme si vezli fotečky Marceliných úžasných koz ( rohatých ) a Janiných roztomilých štěňátek, nacpaný a napitý pupky, vyvenčený čubanky, obrovský balík pilin, který jsme od Marc vyfásli pro naše morčátka, ale hlavně dobrou náladu, neb jsme si užili krásnou pohodovou sobotu.
Marcelo DĚKAN!!!
Kelpií kluci - z Lhotecké linie http://kalabici.rajce.idnes.cz/stenda_z_Lhotecke_linie_-_vrh_C_21.3.09/
Marceliny kozenky http://kalabici.rajce.idnes.cz/Marcela_nam_ukazala_svoje_kozy/
8.3.02009

Aktuality

V neděli 8.3.09 jsme se rozhodli, že vezmeme Ar někam za „kulturou“ a rozjeli se do Otína ( vesnička u Jihlavy ) na obhlídku Jitčina zvěřince.
kone

Do auta jsem si přibalila krom psa i holínky, neb nás Jitka varovala, že je všude bahno.Má lenost je ale větší než čistotnost – holínky zůstaly ležet po celou dobu návštěvy na kameni a já veškerý marast voblezla ve svých svátečních botkách:)
Ar se vůbec neupejpala a hned po příjezdu se šla seznámit s kozou a jejíma dětičkama, ač o to kozenka zjevně nestála – později se jí i s mimčama Ar snažila jakoby pást ( je to šprýmařka a asik kozu chtěla trochu vytočit …..)Když jí neurotická koza ( která se nepochopitelně bála o své děti ) přestala bavit, odběhla Arie k ohradě s koníkama.Jelikož je to fenka zvídavá a děsně kontaktní, nezůstala dlouho jen u obíhání ohrady a za chvíli už se – k mému zděšení – probíhala mezi nebezpečnými kopytníky pěkně ve stádě – koně byli asik z její přítomnosti zblblý natolik, že jí ani nenakopali.Já ovšem, páč mám Ar celkem ráda, jsem to viděla trochu jinak a radši jí hystericky odvolala.Pro Ar žádný problém – hnedle si za kámoše s hřívama našla náhradu – Jíti kluky, kteří jí házeli hroudy hlíny.Po 30min běhání v rozoraném poli byla zabahněná magorka konečně KO a celá schvácená bechla do nějakýho vlhkýho marastu a odpočívala:)
kone

::AKTUALITY:: V neděli 8.3.09 jsme se rozhodli, že vezmeme Ar někam za „kulturou“ a rozjeli se do Otína ( vesnička u Jihlavy ) na obhlídku Jitčina zvěřince.
Do auta jsem si přibalila krom psa i holínky, neb nás Jitka varovala, že je všude bahno.Má lenost je ale větší než čistotnost – holínky zůstaly ležet po celou dobu návštěvy na kameni a já veškerý marast voblezla ve svých svátečních botkách:)
Ar se vůbec neupejpala a hned po příjezdu se šla seznámit s kozou a jejíma dětičkama, ač o to kozenka zjevně nestála – později se jí i s mimčama Ar snažila jakoby pást ( je to šprýmařka a asik kozu chtěla trochu vytočit …..)Když jí neurotická koza ( která se nepochopitelně bála o své děti ) přestala bavit, odběhla Arie k ohradě s koníkama.Jelikož je to fenka zvídavá a děsně kontaktní, nezůstala dlouho jen u obíhání ohrady a za chvíli už se – k mému zděšení – probíhala mezi nebezpečnými kopytníky pěkně ve stádě – koně byli asik z její přítomnosti zblblý natolik, že jí ani nenakopali.Já ovšem, páč mám Ar celkem ráda, jsem to viděla trochu jinak a radši jí hystericky odvolala.Pro Ar žádný problém – hnedle si za kámoše s hřívama našla náhradu – Jíti kluky, kteří jí házeli hroudy hlíny.Po 30min běhání v rozoraném poli byla zabahněná magorka konečně KO a celá schvácená bechla do nějakýho vlhkýho marastu a odpočívala:)
My -lidé- jsme si uvařili kávu a pojedli chleba s domácí paštikou – MŇAM.Po občerstvení se „oblíkli“ další koníci a šlo se do vzdálenější ohrady.Ar,která během krátkého odpočinku nabrala znova síly a stačila si nechat naskrz prokousnout ucho od afgánky, šla samozřejmě s námi.
Koníci se vyběhali a samo, že Ar chvilku s nima.
Odpo, kolem 16hod jsme se s Jitkou a její zvířenou rozloučili a zabahněný i navoněný zvířátkama odjeli domů.

PS: Neff s námi nebyla – kdyby jela, na tuty by zůstala zašlapaná v bahnité ohradě:)
Ar má aspoň trochu rozum ....

10.1.2009

Sraz kelpií na Pávově

Dne 10.1.2009 proběhlo v ATC Pávov setkání kelpií spojené se schůzí. Přijeli páníci a paničky z celé republiky a většina si přivezla i svá zlatíčka:-).
Na schůzi se řešila hlavně bonitační karta a jednotlivé body v ní. Po řádném schůzování většina z nás sbalila psiska a šlo se venčit - tolik kelpínek pohromadě se jen tak nevidí!!!
sraz
Po vycházce a pózování před fotografy se většina kelpiářů sbalila a vydala na cestu domů (ne ale dvě milovnice tohoto plemene:-) - Martina R. a Radka J.:-) ) Tyto dvě osoby nás totiž poctily ( i se svými mazlíčky ) návštěvou.Sice u nás neměly žádný komfort, ale jsou to hrdinky a na nic si nestěžovaly:-)Pesani se semo tamo trošku poškorpili, ale ono v naší malé kuchyni není divu - 4psi jsou 4psi :-).Naštěstí k vážnějším potyčkám, při kterých by tekla krev, nedošlo. Po nedělním probuzení a rozkoukání jsme uvázaly každá své dva čtvernožce na vodítka a vydaly se tu havěť venčit - Radka Cécu a Bípka, Martina Berrouše a Affici a já Ar a Néffu.
Opět se fotilo, ale strašně to lítalo, tak se toho moc nevyvedlo.
Po náročném venčení se Marťa s Radkou spakovaly a odjely zpět domů - Marťa s Batmanama do Brna a Ráďa se svým komandem o kousek dál - do Zlína.
Dodatečně jim děkujeme za návštěvu a doufáme, že si výlet co nejdříve zopakují.:-)
sraz
22.1.2009

Naše CHS

Od 31.12.2008 jsme MEZINÁRODNĚ CHRÁNĚNÁ CHOVATELSKÁ STANICE
15.11. 2008

MVP PRAHA, Bonitace

Dnes jsme se vydali na MVP Praha zbonitovat naší Arii ( docela nás mrzelo, že jsme i nevystavovali ).
Cesta byla v pohodě, zaparkování u PVA Letňany bezproblémové a setkání s kamarády - účastnícími se tamní Mezinárodní výstavy – suprové!
U kruhu jsme potkali bratříčka Arie - Apolla a jeho nevlastní sestru Alfu z Portyčské zahrady, Affíka s buldočkem Berrym, sestru Affi – Arow a jejich mamku Ajajaj, Jumpera, Arroganci, Hamunku a Emila, dále pak sestřičku naší Neffie – Britney a brášku Benjamína ( mimochodem – krasavci ) a Adinu z Portyčské zahrady, která se též výstavy nezúčastnila a čekala pouze na bonitaci.
Po několikahodinovém čekání nastala pro nás ona důležitá chvíle, kterou Arie zvládla na 1 a byla UCHOVNĚNA.Odnesla si úplně čistý bonitační kód – HURÁÁÁ
Takže vážení – ode dneška je ARIE chovná čubinka! :-D
Po skončení bonitace jsme sbalili saky paky a Marťu s Aff a Berrousem a odjeli do Jihlavy, kdena nás čekala naše dcera Míša a opravdu-ale opravdu „ rozkošná “ dvojčátka Jéňa a Máťa.
Po seznamovacím večírku a náročném přesvědčování, že buldoček je opravdu pes, šla dvojčata spát a my osvěžit svá těla do nedaleké putiky.Aff a Berry nás samozřejmě doprovázeli.Arie a Neff hlídaly dům, neb jsou to holky velmi zodpovědné.
Po „rehabilitaci“ jsme došli domů a náročným dnem znaveni ulehli každý tam, kde bylo místo a vytuhli.
Druhý den po obědě nás Martina se svým Batmanním duem, které se u nás chovalo velice slušně, opustila a vlakem odfrčela směr Brno.
18.10.2008

NVP Brno

Emil Ráno byl frmol, jako obvykle - připravit vše pro psy, včetně vody, kterou jsme stejně nechali doma, vzít židličky, které jsme stejně nepotřebovali, navařit čaj, který jsme stejně nepili a nabalit jídlo, ktré jsme stejně nejedli, neb na výstavišti bylo dost a dost stánků s občerstvením ( po doporučení Marcely se pro Ivana stal favoritem mezi všemi stánek s pštrosím guláškem.U Marcely zvítězily čínské nudle ).
Konečně jsme vyjeli, cestu naložili Marťu Rosickou s Akirou a vyrazili směr Brno.
Po D1 se jelo parádně ( pokud nebereme v potaz kvalitu povrchu ).Příjezd do Brna nás ( některé méně, některé více ) poněkud rozhodil.Před Pisáreckým tunelem byla obrovská kolona, ve které jsme strávili asi 50min, což mě stačilo k naprostému psychickému vyčerpání, neboť jsem nervák a můj centrální nervový systém není na takové situace stavěný.Při představě, že nestihnem výstavu, jsem kolabovala.
V této pro mě velmi nepříjemné situaci byla na telefonu naše kamarádka Martina Ruslerová s kelpínkou Aff, která se mě snažila "podržet" slovy: "Kde ste, ty jo?Všichni tu už jsou a čeká se jen na vás!" nebo "Tak vystupte a pojďte se psama pěcho, přeskáčete svodidla, dáte slalom mezi autama - je to jen kousek."-ten "kousek" jsem pak viděla :-).Tímto bych jíchtěla poděkovat - Děkuju Martí-Děkuju. Vystavování začalo v 9.30hod - já a Marťa s Aki jsme přiběhly úplně na poslední chvíli. První se ve třídě štěňat předvedl Cecil - Black Jack z Lhotecké linie - Velmi nadějný, po něm ve třídě otevřené Emil -Rostaggens Emil ( krásný modrý pes, kerého má do ČR zapůjčeného Marcela ) a odnesl si nejlepší ocenění - BOB.- Jako další ve třídě štěňat/feny nastoupila Áffa - Affinity Angel Mount Mc'Kinkey společně s Neff - Belle Neffie z Lhotecké linie - obě Velmi nadějné. Pokračovalo se dorostem, kde byly předvedeny dvě sestry - Big Chocolate z Lodice a Black Storm z Lodice.Na závěr v mezitřídě vyběhla Aki - Akira ze Štokova a naše Arijka - Arie z Lhotecké linie, které dal pan rozhodčí Řehánek titul CAC a Národní vítěz.
Emil Po promenádách našich psích krasavic a krasavců jsme si konečně vydechli a vylezli všichni před pavilon D, ve kterém jsme ty naše chlouby předváděli.Jelikož se snažíme žít zdravě, rozhodli jsme, že doplníme tekutiny u nejbližšího stánku s občerstvením - každý to pojal posvém - někdo limo, někdo kávu a někdo pivo:-).A zatím co my jsme doplňovali a
doplňovali ( tekutiny ), Marcela hledala a hledala ( místo pro focení ). Bohužel nám jedna kelpínka odjela, tak nejsou na fotkách všechny -.Ovšem skvěle jí zastoupil rozkošný buldoček Berry, který je společně s Áffou majitelem paničky Martiny Ruslerové z Brna - mé psychické podpory:-)
Po focení a troše toho klábosení jsme si dali rozchod a šli omrknout stánky, nakoupili co koho zaujalo, rozloučili se a jeli po "úžasném" povrchu D1 zpět domů.

náhodné foto

Devil of Highland
Devil of Highland Martina a Ivan KALÁBOVI
fundemuka@seznam.cz
U Rybníka 3
58601 Jihlava, CZ
 
tel.: + 420 775 948 932

webdesign pro vašeho pejska by moonbarks