Devil of Highland
Česky English
VÍTEJTE NA NAŠICH STRÁNKÁCH...RARITA V NAŠÍ CH.S.!!!

A opět nabízíme Boltíka – nyní ovšem už ne jako obyčejného psa, ale jako typického představitele znovuobjeveného plemene!

Měli jsme velké štěstí, že se právě v naší ch.s. narodilo takto jedinečné štěňátko - očekáváme, že se na nás budou obracet lidé z celého světa! Jak je již na samotných fotografiích patrné, jde o velkou vzácnost – v současnosti je toto plemeno nazýváno RABBITDOG, což v překladu znamená Králičí pes. Tito psi jsou velmi houževnatí, inteligentní, vytrvalí a nesmírně pracovití.

Jak dokazuje fotografie, těmto psům vyrůstají z horní čelisti dva zuby, které jsou delší, než ty ostatní. Za zmínku určitě stojí, že Králičí psi jsou schopni trávit většinu druhů trav a bylin, což z nich dělá opravdu nenáročné strávníky.

Obrázky Králičích psů byly nalezeny v jeskyních, jež využívali původní obyvatelé Austrálie – Aboriginové, kteří tento kontinent obývají déle než 40.000let! Je smutným faktem, že plemeno v čisté podobě zůstalo pravděpodobně pouze u tohoto etnika – je však jasným důkazem, že se jejich psi spojili s pracovními psy australských farmářů a proto se čas od času stává, že se ve vrhu, kde je nějaký prarodič původem z Austrálie, narodí štěně „králíkopsa“ - náš odchov je toho jasným důkazem …

Jedinou nevýhodou tohoto plemene je, že se krom klasického očkování pro psy, musí očkovat ještě vakcínou proti myxomatoze a tularemii, kterou se očkují obyčejní králíci.

Pokud tedy máte zájem o Bolta, který bude v dospělosti typickým představitelem vzácného málopočetného plemene, kontaktujte nás na mail či telefon uvedený v kolonce Kontakt. {#emotions_dlg.lol}


náhodné foto

Devil of Highland
Devil of Highland Martina a Ivan KALÁBOVI
fundemuka@seznam.cz
U Rybníka 3
58601 Jihlava, CZ
 
tel.: + 420 775 948 932

webdesign pro vašeho pejska by moonbarks