Devil of Highland
Česky English
VÍTEJTE NA NAŠICH STRÁNKÁCH...PLÁNUJEME

Jelikož se zima nemíní jen tak vzdát své vlády a omezuje nás tak v návštěvách cvičáku, jala jsem se dělat něco užitečného a začala ve volných chvílích přemýšlet …

Občas to nebylo lehké, to uznávám, přesto se mi ale podařilo vymyslet pár zajímavých věcí, mezi něž patří i to, že jsem se rozhodla nakrýt (v máji, kdy je lásky čas {#emotions_dlg.love}) naší temperamentní krasomilu Beebu. Pokud půjde vše podle plánu, stane se otcem štěňátek krásný, povahově vyrovnaný, jednou rozvedený importovaný pálený pes, který byl Beebě zaslíben již v dobách jeho miminkovského věku … Jeho jméno zní  Kopets Darwin.

Z tohoto spojení očekáváme krásná štěňátka hnědé barvy, s možností stínování – jako Beeba -  a možná i pálení  - jako Darwin, ale především vyrovnaných povah a se sportovními předpoklady.

Bee je „aportovací“ fenka a začínající agiliťák (zatím trénujeme a nevypadá to vůbec zle Cool ). Darwin je „míčkový“ pes, účastnící se OBE výcviku a do budoucna z něj bude možná i flyballový borec.

Z hlediska exteriéru i interiéru bude toto krytí, jak doufám, velkým přínosem …

Exterier – Bee je velmi ladné stvoření s krásným lehkým pohybem, ovšem s ne příliš vyvinutou přední frontou, kterou má zase v naprostém pořádku Darwin. Oba potencionální rodiče jsou vlastníci krásných krků a velmi ušlechtilých hlav, což ve spojení s jejich vznešeným pozadím, ozdobeným předpisově osrstěným  ocáskem, předurčuje jejich (prozatím ještě imaginární) potomky i k úspěchům na výstavách.

Interier – uvnitř ani jednoho z rodičů jsem se, prozatím, nepřehrabovala, ale s jistotou mohu říct, že mají oba dobrá srdce a jsou i duševně zdrávi … po této stránce nenasvědčuje nic tomu, že by jejich potomci trpěli nízkým IQ, nebo sadistickými sklony, tudíž budou moci plnit i poslání vynikajících životních parťáků.

V neposlední řadě bych ráda zmínila, že v krvi Bee se radostně prohánějí geny dvou vynikajících jedinců, kteří si před své jméno vydobyli titul KORAD, což je označení výjimečných kelpíků, kteří vynikají jak psychicky, tak fyzicky. Pokud by se v tomto plánovaném vrhu našel byť jen jeden takový „korádek“, znamenalo by to velký chovatelský úspěch …

Tímto děkuji za pozornost a u další aktualizace se budu těšit NASHLEDANOU Wink

 


náhodné foto

Devil of Highland
Devil of Highland Martina a Ivan KALÁBOVI
fundemuka@seznam.cz
U Rybníka 3
58601 Jihlava, CZ
 
tel.: + 420 775 948 932

webdesign pro vašeho pejska by moonbarks