Devil of Highland
Česky English
VÍTEJTE NA NAŠICH STRÁNKÁCH...Ani štěstí nechodí po horách, nýbrž trůní u nás na zahradě.

Aktuálka přichází s malým opožděním, jelikož se jedná o zprávu natolik nečekanou, šokující ale zároveň velmi radostnou, že nám zkrátka pár dní trvalo, než jsme si na tuto skutečnost zvykli a já se rozhodla podělit se o náš velmi netradiční příběh, který všemu předcházel Smile Takže vzhůru do toho….

Píše se 11. březen roku 2013 a Nefka začíná hárat, kdo mě zná, tak ví, že počátek hárání si velmi poctivě a se zalíbením mě vlastním hlídám a nebojím se kvůli tomuto mému domácímu hobby zvednout dotyčný chvost i několikrát denně. Tudíž i tentokrát jsem první známky přicházející události odchytla ihned, aniž by náš plemeník Gucci ještě cokoliv tušil.

Tři dny po tomto datu se píše 14. březen roku 2013 a Gucci stále nic netuší či zkrátka jen nejeví zájem. Já též nic netušíc s klidem psiska po krmení vypouštím na zahradu, pár minut poté se s kafíčkem v ruce sunu za nimi, můj posun se však zastaví uprostřed schodů, kdy zírám na milostný akt Neff a Gůčiho. Nejdřív se o mne pokouší srdeční příhoda, ale nakonec s průpovídkami o promiskuitní Neffině, která je svolná hned v začátku hárání, zvedám telefon a volám veterináři, ve kterého vkládám svou splašenou důvěru. Verdikt zní jasně: 4. den není možné, aby pes fenu úspěšně nakryl a je s podivem, že ho na sebe vůbec pustila a podařilo se vše jak má i se šťastným koncem - závěr je tedy jasný, Neff je pěkná ku… a já si mohu v klidu dopít své již prostydlé kafíčko.

 

Je konec března, tedy cca dva týdny po aktu a já jakožto člověk nejen moudrý ale i dumavý dumám nad tím, že nevděčná hydra Neff si nějak často chodí pro mazlení a zkrátka celkově není tolik na zabití jako bývá obvykle. Opět povolna propadám podezření a s důvěrou opět zvedám telefon rušíc pana veterináře, který znějíc už poněkud rozladěně, mne vybádá, že můžeme pro mou jistotu 20. den nahlédnou do Neffčiných útrob a přesvědčit se o jeho jisté pravdě.

Píše se 2. duben roku 2013 a Neff pokládá své tělíčko na veterinární stůl, aby mi pan veterinář mohl demonstrovat, jak plané jsou mé pochyby. Po pár minutách mi s velmi triumfálním výrazem oznamuje, že na ultrazvuku nic vidět opravdu není, fena tudíž opravdu březí nebude a jeho tón hlasu naznačuje, že já jsem opravdu velmi povedená hysterka. Neffčinu změnu chování připisuje falešné březosti a vyprovází nás z ordinace.

 

Píše se den 9. května roku 2013 a vzhledem k tomu, že Neffčino něžné chování nebere konce a navíc se její jinak poměrně atletické tělíčko počíná kulatit, sbírám veškerou odvahu a opět zvedám telefon roztřesenými prsty ťukajíc číslo pana doktora. Vyslechnu si nejdříve velmi upřímný smích možná i vlastně výsměch, následně velmi mnoho veterinárních termínů vysvětlujících, proč se mi fena zdá březí ač není. Nicméně po čase pan doktor nakonec ztrácí na síle odporu a domlouvá si s námi další návštěvu na sono ještě týž den. Vcházíme do ordinace provázeny jízlivým úsměvem, kdy si Neffiku přísně měří pohledem a kroutí hlavou, cože se mi na ní zdá těhotného. Neff opět uléhá na lehátko a pan doktor opět jezdí po jejím již přeci jen o trošku větším pupíčku. Já s velkým zájmem a zrychleným tepem sleduji, jak se jeho jízlivý úsměv mění v neuvěřitelný škleb, jezdí po pupíčku čím dál tím víc zuřivěji a na čele mu raší kapička potu, když se na mne konečně podívá – netřeba dalších slov, vše je mi jasné - Neff bude maminka. Když se pan veterinář zmůže na slovo, ptám se jej, jak je možné, že fena zabřezla 4. den hárání a že na prvním UV nebo nic patrné. Vysvětlení první záhady přichází v podobě té, že zkrátka Neff velmi zákeřně Guccíkův materiál v sobě uchovala na dny, kdy jí přišel více vhod a vysvětlení ultrazvuku je ten, že 20. den se to občas ukázat nemusí. Aha, takže z ordinace vycházím hned o něco chytřejší a taky v lehkém šoku.

 

Dnes se píše 13. květen roku 2013 a já jsem z prvotního šoku již opět při smyslech. Začínám se na malé prcíky těšit, jelikož ač neplánovaně, tak byli počati z lásky. Navíc Neff a Gucci již prokázali, že společně umí dělat opravu krásné a šikovné děti, není tudíž důvod k pláči, ba naopak k radosti. Jediným smutným faktem zůstává vědomí toho, že na této skutečnosti někteří zlí jazykové nenechají niť suchou.

Nicméně musela bych se stydět, kdybych byť jen pomyslela na to, nedat těm malým hnědáčkům šanci na život jen kvůli pomluvám a lžím, které jistě někteří přátelé kelpií mají již teď po přečtení těchto řádků na jazyku.

 

foto pořízeno cca před týdnem Cool


náhodné foto

Devil of Highland
Devil of Highland Martina a Ivan KALÁBOVI
fundemuka@seznam.cz
U Rybníka 3
58601 Jihlava, CZ
 
tel.: + 420 775 948 932

webdesign pro vašeho pejska by moonbarks