Přemýšleli jste někdy nad tím, proč je stále takový zájem o koncerty vážné hudby, ačkoli dnes existuje spousta hudebních směrů a žánrů? Možná bychom nalezli odpovědi na tuto otázku v následujících řádcích.

Hudba není hluk – tedy neměla by být. Hudba má uklidnit duši a promlouvat k ní harmonickými tóny v příjemné atmosféře koncertního sálu, jenže od této teorie se praxe mnohdy liší. Kupříkladu rockový či metalový koncert se spíše mění na řev, který drásá ušní bubínky. Někteří lidé, co jsou duchovně na výši navíc tvrdí, že příliš hlučná a disharmonická hudba má neblahý vliv na naše astrální tělo, tedy na naši duši, a že je velmi důležité zaposlouchat se do hudby harmonické a příjemné, a tu mají lidé možnost vyslechnout v Praze na koncertech vážné hudby.

hudební noty

Mistři skladatelé měli lepší intuici a cit, než my – skladby komponované před staletími vyznívají mnohem lépe, než skladby současné, protože tehdejší komponisté měli lépe rozvinutou duchovní stránku osobnosti. Lépe používali intuici a lépe se soustředili na onu zmiňovanou harmonii tónů. Není vůbec snadné zkomponovat hit, který se přenese napříč staletími a lidé jej stále milují, jako je například Mozartova Malá noční hudba, Smetanova Má vlast anebo Dvořákovo Largo (symfonie č. 9) z Novosvětské.

smyčcový nástroj

Vážná hudba inspiruje – na koncerty vážné hudby stále (i dnes) dochází lidé, co potřebují vymanit ze současné stresující smyčky, potřebují klid k inspiraci, jak dál, co si počít se svým životem, kam jej nasměrovat, čemu se vyhnout a čemu dát naopak přednost. Vážná hudba je tedy jakýsi druh antistresu a ten doporučujeme každému z vás, bez ohledu na věk, pohlaví, životní styl, profesi, koníčky a zájmy. Využijte koncertů k nevšednímu zážitku celé vaší rodiny, zlepší se tím vaše mezilidské vztahy a budete lépe čelit současné přetechnizované, digitalizované době.