Nachlazení není příjemná záležitost, ale někdy se mu zkrátka nevyhneme. Hrozí nám především v zimních obdobích a pak také tehdy, kdy se velmi rychle střídají teploty a počasí, jako třeba na jaře. Většina lidí sáhne po volně dostupných lécích, které by jim měli od nachlazení pomoci. Nicméně, své uzdravení můžete podpořit i tím, že začnete užívat bylinky, které vám s bojem proti nechlazení pomohou.

pampelišky

Smetánka lékařská

Smetánka lékařská neboli pampeliška, která roste především v jarních měsících, je skvělá na pomoc od nachlazení, rýmu a kašle. Na tyto nemoci funguje výborně ve formě pampeliškového medu, takže až uvidíte na jaře kvést pampelišky, nezapomeňte si z nich nadělat zásobu medu.

Levandule lékařská

Levandule je silně aromatická bylinka, která se používá také například jako dekorace. Na nachlazení je výborná jak čerstvá, tak i sušená. Při nachlazení ji používejte na inhalaci, případně si můžete uvařit levandulový čaj, který vykloktáte, čímž i utišíte případnou bolest krku.

Zázvor

Zázvorový kořen bez problémů zatočí s vaším nachlazením. Pokud přežijete jeho pikantní chuť, uvařte si z něj silný zázvorový čaj, který popíjejte. Nejenom, že vám zázvor pomůže od nachlazení, ale také vám pomůže srazit horečku a utišit kašel.

zázvor

Rýmovník

Jak už název rostliny napovídá, rýmovník je naprosto skvělý, pokud se jedná o řešení nachlazení. Nevyžaduje náročné podmínky při pěstování, takže si ho klidně vypěstujete i doma, pokud nemáte zahradu. Jeho vůně je velmi silná, mátová, a pro ztlumení rýmy se doporučuje list rozmáčknout a čichat němu. Skvělý je také samozřejmě i čaj uvařený z těchto silně vonících listů.

Řepík lékařský

Pro ty, kteří bývají často nachlazení, je řepík opravdové vysvobození. Silní protizánětlivé vlastnosti z ně dělají ideální věc na to, abyste pomocí něj řešili nachlazení a nemoci dýchacích cest. Využijte ho jako tinkturu, nebo jako čaj.