Revize elektrospotřebičů – elektrické spotřebiče mohou vykazovat řadu skrytých závad, kterých si obsluha ani nevšimne. Například bude někde prasklý kryt, uvolněné kontakty na vodičích, poškozené přívodní šňůry nebo závady na vinutí elektromotoru či topném tělese. Může se to přihodit na vašem bojleru, rychlovarné konvici, chladničce, toustovači, mixéru a dalších přístrojích a spotřebičích. Ve vlastním zájmu si nechte zkontrolovat i elektrické nářadí ve vaší dílně (vrtačku, hoblík, brusku, pilu) a také žehličku, elektrickou kulmu nebo fén na vlasy.
Revize prodlužovacích šňůr – prodlužovací šňůry jsou jedním z nejnebezpečnějších předmětů v domácnosti. Můžete je sevřít mezi nábytkem a zdivem a prodřít izolační vrstvu, můžete šňůru skřípnout pod dveřmi, můžete jí něčím proříznout nebo si na ní pochutná vaše kočka, pes a králík. Poškozené izolační vrstvy si nemusíte povšimnout a při úklidu ji pak vezmete do ruky a to vás může smrtelně zranit. Nebezpečné jsou šňůry hlavně pod psacím stolem, kde si rády hrají na schovávanou vaše děti, anebo se tu posadíte na židli a při práci na počítači si budete bosým chodidlem pohrávat s kabely, dokud nedostanete ránu. Pot na chodidlech je slaný a je to dobrý vodič elektřiny.
Revize osvětlení – revize elektro by měla zahrnovat i svítidla. Ta mohou mít poškozené objímky žárovek nebo kryty a vypínače, zvláště nebezpečné jsou lampičky v kuchyni, na nočních stolcích a u psacího stolu. Nebezpečí hrozí i u poškozených IP krytů svítidel, kam na ně dopadá voda – v kuchyni nebo v koupelně.
Revize hromosvodů – revizní elektrikář může kromě spotřebičů, zásuvek, jističů, šňůr a osvětlení revidovat i hromosvod. Jestliže vykazuje velký přechodový odpor, znamená to problém, který by vaši nemovitost nechránil před případným úderem blesku. Hromosvody mohou být nejčastěji poškozené mechanicky nebo korozí.